rekonstrukce panelového bytu

lokalita: Praha 10 | plocha: 55 m2 | studie: 03/2012 | realizace: 10/2012

návrh / varianta 01:
původní stav:
Byt č. 3, se nachází v 2.NP panelového domu s orientací na Sever a Jih. Byt má dispozici 2+1 s celkovým uspořádáním do tvaru písmene „L“. Z předsíně je vstup do koupelny, WC, kuchyně a pokoje 01, který je orientován na Jih a má vstup na lodžii. Do pokoje 02, orientovaného na Sever je přístup z kuchyně a pokoje 02.

navrhovaný stav:
Dispoziční řešení zjednodušuje členění bytu a vytváří více otevřeného prostoru. Do přední části bytu je vložen „box“ spojené koupelny s WC, kolem kterého je z jedné části předsíň a z druhé kuchyně. Předsíň a kuchyně mají společný prostor. Dveře do koupelny jsou posuvné na celou výšku místnosti. V přední části jednotná průběžná ker. dlažba na podlaze.
V zadní části bytu, která je na celou šířku domu, jsou dva pokoje a pracovnu/šatnu. Do pracovny je vstup z předsíně. Pracovna, která je uprostřed dispozice je od jižního pokoje oddělena pouze látkovými posuvnými panely. Od severního pokoje je oddělena novou příčkou s posuvnými dveřmi na celou výšku místnosti. V obou pokojích i pracovně je ponechána původní dřevěná „parketová“ podlaha, která bude repasována.
„Otevření“ bytu je zvýrazněno použitím pouze dvou posuvných dveří v jednotlivých částech s výškou průchodu na celou výšku místnosti. Mezi částmi je průchod, který má ale původní výšku vybouraných dveří.