rekonstrukce rodinného domu

lokalita: Dolany | projekt: 03/2013Stávající dům se nachází na okraji malé obce. Na východní straně navazuje na další dům. Dům byl stavěn a upravován v několika etapách, což se projevuje zejména v řešení 2.NP, kdy část tohoto patra je tvořeno nevyužívaným podkrovím se sedlovou střechou a část má plnou výšku místností s valbovou střechou.
Navrhované řešení upravuje zejména vnitřní dispozice domu a vnější vzhled zůstává prakticky nezměněn. V přízemí je vytvořen velký otevřený obytný prostor s kuchyní a jídelnou, který přímo navazuje na terasu a zahradu. Nově je přesunuto WC a koupelan tak, aby navazovaly na novou kopelnu v 2.NP. V 2.NP je do stávající podkrovní části vsazena ložnice se šatnou pro rodiče a pracovna. Západní část 2.NP tvoří dětský pokoj a koupelna, které jsou nově přístupné z chodby ve středu dispozice.
Fasáda domu bude nově omítnuta tmavě šedou omítkou, budou osazena nová okna se šedými rámy a nově zateplená střecha bude mít falcovanou plechovou krytinu antracitové barvy.
Stávající garáž/kůlna u západního okraje pozemku bude nahrazena pouze jednoduchým krytým stáním s malým skladovacím prostorem pro nářadí.