obývací pokoj

adresa: Nová Ves pod Pleší | plocha: 25 m2 | celkové náklady: 100 tis. Kč | studie: 10/2011


Cílem jednoduchých úprav bylo dodat pokoji kompaktní výraz. V rámci zadání bylo rozhodnuto o zachování stávající laminátové podlahy (pokoj navazuje širokým průchodem na jídelní prostor s kuchyní a chodbou, výměna podlahy pouze v části obývacího pokoje by tak postrádala smysl), i stavající orientace pokoje - sedačky/TV.

Návrh vkládá do pokoje jednotlivé nové kusy nábytku, které svým charakterem a materiálovým řešením sjednocují pokoj - opakující se vodorovné linie v přesně daných úrovních na stolcích / policích / knihovně. Pravidelnost těchto linií je narušovaná svislými dělicími příčkami/šuplíky. Šuplík ve stolku pod TV je navržen na míru pro uskladnění DVD (max. 88ks) / CD (max. 192ks) obalů.

Nábytek je navržen z březové vrstvené překližky o tl. 30mm s matným ochranným lakem. Stolky jsou opatřeny nízkými kolečky s možností aretace.

Dvě kratší strany pokoje jsou opatřeny celoplošnou tapetou LAVMI - vzor London, kterou doplňuje závěsné svítidlo Lavmi se stínidlem stejného vzoru jako tapeta. Sedací nábytek je navržen s neutrálním tmavě šedým potahem IKEA - KARLSTAD / IKEA - TIRUP.